Tania strona, czy dobra strona?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy, która wykona dla nas stronę internetową warto zwrócić uwagę na szczegóły. Wiele z nich zostaje pominiętych w ofercie jaką dana firma nam składa. Zależy zachować szczególne środki ostrożności, aby nie zostać oszukanym i narażonym na niebezpieczeństwa.

Tania strona, czy dobra strona?

Wraz z popularyzacją Internetu coraz więcej firm decyduje się na zaprezentowanie swojego portfolio za pomocą strony internetowej. To medium staje się obecnie bardzo istotnym punktem kampanii reklamowej, a jego brak często zamyka nam drogę do pozyskania szerszego grona klientów.

W związku z tym coraz częściej firmy decydują się na wybór usługodawcy, który wykona stronę internetową i zapewni wsparcie. Niestety, w wielu przypadkach są to tylko wyidealizowane gwarancje firm oferujących takie usługi. Coraz częściej zauważa się bylejakość i brak profesjonalizmu przy realizacji takich projektów.

Co gorsza w wielu przypadkach sami winni sobie są klienci, którzy wybierając „tanią” usługę niejako skazują się na niepowodzenie realizacji projektu. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy sprawia, że strona jest wykonana tanim kosztem, co wiąże się z jej wybrakowaniem, a nierzadko lukami bezpieczeństwa.

Czy chcesz aby kojarzono Twoją działalność z „tandetą”? Czy naprawdę chciałbyś, aby Twoje dane, którymi operujesz wewnątrz firmy zostały przez kogoś wykorzystane w niecnych celach? Czy jesteś w stanie zaryzykować bezpieczeństwa użytkowników Twojej strony internetowej? Zapewne odpowiedź brzmi NIE .

Wielu wydaje się, że kupując taką „tanią” stronę udało się zrobić dobry zakup. Pozory jednak mylą. Owszem, strona może wyglądać ładnie, działać poprawnie, jednak problemy pojawiają się, kiedy chcielibyśmy np. coś zmienić w jej wyglądzie. Czasem nawet banalne zadania urastają do rangi bardzo dużych problemów, nad którymi pewnie nie chciałbyś spędzić zbyt wiele czasu. A co jeśli sobie nie poradzisz?

W takim przypadku najłatwiej jest zwrócić się do firmy, od której zakupiliśmy usługę wykonania strony. I tu może pojawić się problem. Często firmy, które oferują dużą ilość produktów w bardzo niskich cenach najczęściej „zwijają” swój interes w bardzo niejasnych okolicznościach. Spowodowane jest to tym, że chcąc uniknąć problemów prawnych związanych z niedotrzymaniem umowy, zamykają oni działalność, nierzadko jednoosobową. W takiej sytuacji nie możemy liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony twórcy strony.

Jak więc odróżnić dobrą stronę internetową od taniej i nieprofesjonalnej? Poniżej zestawienie podstawowych cech niezbędnych do poprawnego rozpoznania oferty.

 Tania strona internetowaDobra strona internetowa
KosztZazwyczaj niski wkład pieniężny.Czasem cena wykonania jest wysoka.
Dostępność i czas realizacjiBardzo duża ilość ofert i firm, które w krótkim czasie wykonają projekt.Duża ilość firm, jednak czas wykonania może zależeć od poziomu skomplikowania funkcjonalności strony.
Wprowadzanie zmian i poprawek
  • Niejednokrotnie niemożliwe ze względu na brak dokumentacji i wsparcia ze strony twórcy.
  • Często każdorazowo płatne i wymagające długiego czasu oczekiwania.
  • Niejednokrotnie nie wymagane.
  • Możliwe za pośrednictwem panelu zarządzania stroną lub w przypadku poważniejszych zmian z pomocą obsługi wsparcia oferowanego przez dostawcę.
  • Niejednokrotnie w początkowej fazie darmowe w ramach gwarancji wdrożeniowej lub w formie przystępnych pakietów.
Zastosowane technologieNajczęściej wykorzystywanie darmowych szablonów wyglądu strony internetowej i darmowych skryptów, które mogą okazać się niebezpieczne i grozić utratą danych.
  • Tworzona od samego początku według określonych standardów.
  • Tworzona przez profesjonalistów i specjalistów, którzy testują każdy aspekt działania strony i możliwość wycieku danych.
  • Wykorzystywanie tylko sprawdzonych, przetestowany i niejednokrotnie własnych rozwiązań, które tym samym uniemożliwiają na złamanie kodu strony.
PozycjonowanieNajczęściej brak.Często w cenie usługi lub jako dodatkowa usługa realizowana przez zewnętrzne, profesjonalne firmy.
Domena i hostingNajczęściej darmowy, w cenie usługi, jednak o wątpliwym funkcjonowaniu,  zagrożeniu utraty danych i złym działaniu strony.Zazwyczaj prywatny, sprawdzony i w cenie usługi.

Dzięki takiemu zestawieniu od teraz bez problemu odróżnisz nie tylko pod kątem ceny, dobrą stronę internetową od „taniej”. Warto poświęcić czas przy wyborze usługodawcy, aby uniknąć problemów i zapewnić sobie narzędzie, dzięki któremu praca i pozyskiwanie klientów stanie się szybsze i prostsze. Dobra strona internetowa to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu.

Zachęcamy do przejrzenia naszego katalogu stron internetowych . Każdy produkt wykonany jest profesjonalnie i w oparciu na najlepsze rozwiązania. Aby dowiedzieć się więcej zobacz sekcję, w której dowiesz się dlaczego my powinniśmy wykonać dla Ciebie stronę internetową.