Najważniejsze elementy dobrej strony internetowej

Strona internetowa Twojej działalności mówi wiele o Tobie, prowadzonych przez Ciebie przedsięwzięciach i sposobie traktowania potencjalnych klientów. Dlatego jako swoista wizytówka musi być dopracowana pod kątem stylizacji i funkcjonalności.

Najważniejsze jest zrobić dobre pierwsze wrażenie . W wielu przypadkach co trzeci odwiedzający zaraz po wejściu na źle zaprojektowaną stronę internetową porzuca ją na rzecz konkurencyjnego portalu z tej samej branży. Spowodowane jest to kiepskim designem wyglądu i powolnym działaniem strony. W praktyce oznacza to, że użytkownik zazwyczaj już nie wraca do domeny danej firmy, która tym samym traci potencjalnego klienta.

Najważniejsze cechy dobrej strony internetowej

Każdy z użytkowników, a tym samym być może Twój przyszły zleceniodawca przeglądając Twoją stronę zastanawia się, czy:

  1. Strona jest wiarygodna - umieść zatem niezbędne dane swojej działalności, jak również opisz pokrótce czym się zajmujesz i przedstaw ogólny profil możliwości, które oferujesz.
  2. Wygląd nie jest męczący - zadbaj o odpowiedni styl strony, jej kolorystykę i wielkość tekstów.
  3. Strona pracuje stabilnie i jest funkcjonalna - zadbaj o rozwiązania i technologie, które się sprawdzają i w pełni spełniają oczekiwania użytkowników.
  4. Strona jest dostępna dla każdego użytkownika - wykorzystaj responsywność Twojej strony, aby każdy korzystający z różnego urządzenia (komputera PC, laptopa, tabletu, smartfona) mógł poprawnie wyświetlić zawartość portalu.

Jak zatem sprawić, aby osoby odwiedzające portal Twojej działalności chciały na niego ponownie wejść? Wystarczy przestrzegać kilku fundamentalnych zasad:

Zachęcamy do przejrzenia naszego  katalogu stron internetowych oraz poszczególnych produktów, które tworzone są przez nas z zachowaniem zasad dobrego tworzenia stron.